Wakacje

Co zobaczyć w Rzymie?

Włochy to jeden z najczęstszych kierunków wakacyjnych. Cieszą się zainteresowaniem turystów z całego świata. Każdy kto wybiera się do tego kraju, musi chociaż na kilka dni zatrzymać się w jego pięknej, zabytkowej stolicy. Historyczna część Rzymu to niewielki obszar, który można zwiedzić pieszo. Plac Piazza del Campidoglio swoją popularność zawdzięcza znajdującemu się na jego tyłach posągowi przedstawiającemu wilczycę.

Statua jest nawiązaniem do legendarnego powstania Rzymu. Miejsce to warto odwiedzić również z innych powodów. Plac ten powstał w 1550 roku, a jego projektantem był Michał Anioł. W centralnej części placu można podziwiać pomnik wielkiego filozofa Marka Aureliusza. Innym ciekawym obiektem jest wczesnochrześcijański Kościół Santa Maria in Cosmedin.

Uważa się, że budowla powstała między VI a XII wiekiem. Na jednym z jego murów znajduje się artefakt przedstawiający twarz wodnego bóstwa. Rzeźba została zatytułowana Usta Prawdy, wykonano ją z marmuru. Wiąże się z nią legenda mówiąca, że każdy kłamca, który włoży rękę do Ust Prawdy nie może już jej wyjąć.

Dodaj komentarz