Zdrowie i uroda

Domowe sposoby na oparzenia

Oparzenia wiążą się z silnym bólem, z którym większość z nas chce się szybko i skutecznie rozprawić. Z jakiego wsparcia możemy skorzystać? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym oparzenia przestają być aż tak bolesne. Co możemy zrobić? Przede wszystkim zaraz po oparzeniu się powinniśmy zanurzyć poparzony fragment skóry w zimnej wodzie.

Takie rozwiązanie można jednak zastosować tylko w chwili, gdy nie pojawia się otwarta rana. W sytuacji, gdy na poparzonej skórze zaczynają się tworzyć pęcherze, warto postawić na okładu z lodu. Pomocne będą też ziołowe okłady, w których bardzo ważną rolę mogą odegrać takie rośliny, jak aloes, żywokost czy lawenda. Dobry wpływ na poparzoną skórę ma też dziurawiec zwyczajny oraz masa przygotowana ze świeżo zmielonego ogórka.

Jeśli poparzona skóra boli, można wykorzystać też moc oleju nagietkowego. Wszystkie te domowe sposoby na walkę z bolesnymi poparzeniami mogą nam przynieść ulgę, a przy okazji sprawić, że skóra będzie się prędzej regenerowała.

Dodaj komentarz