Wakacje

Filmowa Grecja

Grecja od lat jest popularnym kierunkiem urlopowym wśród Polaków. Wczasy są tam stosunkowo tanie, a słoneczna pogoda gwarantowana. Większość osób zwiedziła już jednak większe greckie wyspy i szuka nowych pomysłów na spędzenie wakacji. Ciekawym rozwiązaniem może być zwiedzenie Grecji śladami wielkich produkcji filmowych. Urokliwe pejzaże tego kraju sprawiły, że wielu twórców filmowych postanowiło właśnie tam zrealizować swoje filmy.

Jednym z najbardziej znanych współczesnych dzieł jest „Mamma Mia”. Donna, w tej roli znakomita Meryl Streep, samotnie wychowuje córkę na słonecznej wyspie Kalokairi. Córka, Sophie, niedługo wychodzi za mąż. Przygotowania do ślubu idą pełną parą i wszystko idzie dobrze do momentu gdy na wyspę przybywają trzej dawni kochankowie Donny.

Film został nakręcony na, położonych na Morzu Egejskim, wyspach: Skopelos i Skiathos. „Moja wielka grecka wycieczka” to zabawna komedia romantyczna. Główna bohaterka to przewodniczka turystyczna, Georgia, która zabierze nas w podróż po antycznych zabytkach Grecji. Ujęcia filmowe kręcono w takich miejscach jak: Olimpia, Akropol, Termopile i Delfy.

Dodaj komentarz