BiznesModa

Jaką szczotkę do włosów wybrać

Zadbane włosy to atrybut każdej kobiety. Jednak pielęgnacja włosów to wcale nie taka prosta sprawa jak może się wydawać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana szczotka. Widząc ich wielki wybór w sklepach, zdecydowanie o tym która z nich będzie odpowiednia, wcale nie jest łatwe. W tym również celu powstał nasz artykuł.

Jaka szczotka do włosów normalnych i cienkich?

Włosy cienkie i włosy normalne wymagają największej dbałości i delikatności w czesaniu. Źle dobrana szczotka może powodować ich nadmierne wypadanie, jak również może ona doprowadzić do podrażnienia skóry głowy. Włosy cienkie, delikatne, łamliwe, rzadkie i włosy normalne wymagają zastosowania szczotki, której zęby zakończone są pojedynczymi kuleczkami. Pozwalają one bezpiecznie rozczesywać włosy, a jednocześnie są delikatne dla skóry. Nie zadzierają jej i nie powodują podrażnień. Szczotka taka znakomicie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, występując w wielu rozmiarach. Można ją wykorzystać zarówno do pielęgnacji włosów w domu, jak i podróży.

Szczotka do włosów gęstych i silnych

Zupełnie inaczej skonstruowana jest szczotka przeznaczona do mocnych i gęstych włosów. Taka szczotka jest najczęściej szczotką ceramiczną. Co to oznacza? Że jest niezwykle wytrzymała, ale trzeba z nią uważać na ewentualna upadki. Może wówczas się potłuc na wiele drobnych elementów. Również zęby takiej szczotki są cieńsze, a przy tym gęściej rozmieszczone. Nie ma potrzeby stosowania w nich kuleczek, gdyż nie występuje ryzyko podrażnienia skóry głowy.

Uniwersalne szczotki gumowe do rozczesywania

Hitem ostatnich lat są tak zwane gumowe szczotki do rozczesywania, nazywające się Tanglee Teezer. Są to szczotki, które doczekały się wielu podróbek, jednak nic nie zastąpi oryginalnej szczotki Tanglee Teezer. Jest ona wykonana ze specjalnego rodzaju tworzywa, która sprawnie rozczesuje włosy, a jednocześnie nie powoduje ich elektryzowania się. Jednak nie tylko to sprawia, że szczotka świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów. Ma ona kompaktowe rozmiary, które sprawiają że szczotka bez trudu zmieści się w każdej torebce lub bagażu. Posiada praktyczną przykrywkę, która chroni szczotkę przed zniszczeniem i zabrudzeniem.

Ile wydać na szczotkę do włosów?

Szczotki do włosów to jedne z takich rzeczy, które można kupić za kilkanaście, kilkadziesiąt, a czasami i kilkaset złotych. To, na jaką szczotkę ty się zdecydujesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Pamiętaj że w ślad za wysoką ceną podąża również wysoka jakość. Jest to szczególnie ważne kiedy nasze włosy wymagają specjalnej ochrony. Źle dobrana szczotka może sprawić że kondycja włosów jeszcze bardziej się pogorszy. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup wymarzonej szczotki z powodu jej ceny, powinna cię zainteresować pożyczka bez BIK. Za uzyskane w ten sposób pieniądze można zrealizować każdy wymarzony zakup – od szczotki, poprzez kosmetyki do włosów, aż po wizytę w salonie kosmetycznym, który profesjonalnie zajmie się naszymi włosami.