Moda

Jakie torebki będą modne zimą 2022?

Każda pora jest dobra na nową torebkę – ten uniwersalny dodatek do każdej stylizacji pełni przecież przede wszystkim także funkcje praktyczne. A kobiety w torebkach zdecydowanie muszą dużo pomieścić, szczególnie gdy to torebka na co dzień. Jakie będą modne tej zimy, a na które szczególnie warto zwrócić uwagę?

Klasyka, czyli shopperki i listonoszki

Najmodniejsze torebki to oczywiście od zawsze te najbardziej klasyczne. Również w tym sezonie możemy postawić na uniwersalne i bardzo praktyczne shopperki oraz listonoszki. Mało tego, projektanci dokładają wszelkich starań, aby były one jeszcze bardziej funkcjonalne, więc posiadają dodatkowe kieszenie, saszetki, zamykania oraz paski i rączki, których można używać wymiennie.

Nowym trendem stają się natomiast geometryczne kształty, nieco inne niż te, do których jesteśmy przyzwyczajone. Listonoszka może więc mieć nie tylko kształt prostokąta, ale również trapezu, rombu lub jeszcze innej, całkiem niespodziewanej figury geometrycznej.

Dodatki biżuteryjne oraz futerkowe

Nowością jest w tym sezonie dodatek futerka – najmodniejsze torebki są nawet całe z niego wykonane, a pozostałe posiadają futerkowe dodatki. Oprócz sztucznego futra do głosu dochodzą również efektowne ozdoby biżuteryjne. Są to nie tylko łańcuszki, ale również zapinki, klamry, nity, ozdobne kolorowe kamienie, a także cekiny, perełki, błyszczące materiały i plecionki, które nadają zimowym torebkom roziskrzony, karnawałowy charakter.

Frędzle – im dłuższe, tym lepiej

Kolejnym dodatkiem, który zdominował najmodniejsze torebki w sezonie 2022, są frędzle. Są one doczepiane zarówno do małych, dużych, jak i całkiem maleńkich torebek takich do dłoni. Frędzle znajdują się w bardzo różnych miejscach, np. doszyte do spodu torebki, paska, zapięcia lub boków. I co ważne – im dłuższe, tym bardziej pożądane. Mogą być również wykonane w bardzo różnych materiałów.

Torebki w rozmiarze XXL

Jeszcze do tej pory duże rozmiary mogła mieć tylko shopperka, która towarzyszy nam przede wszystkim w codziennych stylizacjach. W tym sezonie zdecydowanie ulega to zmianie – najmodniejsze torebki to także te największe. Pokaźne rozmiary osiągają więc również listonoszki, a także kopertówki. Mega kopertówka oczywiście nie jest trzymana w dłoni, ale należy umieścić ją pod pachą. Ale ta skrajność podąża także w drugą stronę i najmodniejsze torebki to również te najmniejsze. Z powodzeniem możesz pozwolić sobie na kopertówkę XXS, którą będziesz nosić przy pasku, a która będzie wyglądać jak biżuteryjna ozdoba.

Najmodniejsze torebki – kolory

Modne w tym sezonie torebki muszą być również w określonym kolorze. Przede wszystkim jak zawsze warto stawiać na te w klasycznej czerni, ale nie wyglądają one dobrze z czarnymi, zimowymi płaszczami i kurtkami, więc wtedy lepiej wybrać odcienie czerwieni, granatu, zieleni i oczywiście brązu. Poza tym warto postawić na odcienie beżu i co ciekawe – również fioletu – od tego sezonu pojawia się on coraz częściej zarówno wśród dodatków, jak i najważniejszych elementów garderoby.