Komputery

Mity na temat zakupu używanych komputerów, które trzeba obalić!

Na temat używanych komputerów krąży wiele nieprawdziwych informacji, przez które klienci nie mają zaufania do rynku wtórnego i decydują się na zakupy wyłącznie w znanych sieciach handlowych. Czy jesteś pewien, że to słuszna i opłacalna decyzja? W poniższym tekście obalamy trzy powszechne mity na temat laptopów i komputerów stacjonarnych „z drugiej ręki”.

1. Komputery używane są w złym stanie technicznym

Podstawową obawą przed zakupem używanego komputera jest to, że urządzenie okaże się wyeksploatowane. Pamiętaj, że sprzęt, z którego ktoś już przez pewien czas korzystał, nie musi być zużyty. Zwłaszcza komputery od cenionych producentów cechują się długą żywotnością, ponieważ są wykonane z solidnych podzespołów i wytrzymałych materiałów. W sklepie z urządzeniami Apple UltraUpgrade zakupisz komputery stacjonarne i laptopy, które nie mają wizualnych śladów użytkowania oraz zostały przetestowane pod kątem sprawności i niezawodności. Dzięki takim praktykom sprzedawców masz pewność, że w Twoje ręce trafia wydajne urządzenie bez usterek. Ma ono szansę posłużyć Ci nawet dłużej niż komputer z marketu. 

2. Przy zakupie komputera używanego nie otrzymasz gwarancji

Godni zaufania sprzedawcy używanych komputerów zawsze wystawiają gwarancję na sprzęt ze swojej oferty. Jej okres wynosi od pół roku do kilkunastu miesięcy i zostaje ustalony indywidualnie dla każdego urządzenia w zależności od jego marki, parametrów oraz stopnia zużycia podzespołów. Jeśli podczas użytkowania urządzenia w tym czasie pojawią się w nim usterki, darmową renowacją zajmą się fachowcy ze sklepu, w którym zakupiłeś używany komputer. 

3. Wśród używanych komputerów znajdują się tylko przestarzałe modele

Kolejnym mitem na temat używanych komputerów jest to, że nikt nie sprzedaje najnowszych modeli urządzeń, które są modne i zaawansowane technologicznie. Tymczasem na rynek wtórny trafiają sprzęty już po roku bądź dwóch czy trzech latach użytkowania. Znajdziesz na nim nawet używane, poleasingowe lub powystawowe komputery iMac 24, czyli urządzenia z najnowszym procesorem M1. Produkt Apple’a „z drugiej ręki” kosztuje znacznie mniej niż jego odpowiedniki prosto z salonu, a ma takie same parametry techniczne jak nowości tej marki. Inwestycja w taki komputer to korzystna opcja dla początkujących grafików, montażystów czy projektantów, którzy mają ograniczony budżet, lecz potrzebują wydajnego sprzętu do realizacji projektów dla pierwszych klientów.