Moda

Niezbędne elementy męskiej garderoby – czyli jakie?

Męska garderoba powinna być wyjątkowa. W końcu musi w niej znaleźć się miejsce na wiele gadżetów dopasowanych do różnych okoliczności i okazji. Jakie elementy garderoby męskiej są niezbędne? Bez czego nie można sobie jej wyobrazić? O czym warto pamiętać?

Skarpetki męskie 

W każdej garderobie muszą znaleźć się skarpetki męskie. Najlepiej by były one w kilku różnych wariantach. Do pracy i na oficjalne przyjęcia warto wybierać skarpetki garniturowe – proste, eleganckie i w stonowanych kolorach. Do aktywności fizycznej powinno się jednak wybierać skarpetki, które lepiej radzą sobie z odprowadzaniem potu od stopy. Świetnie sprawdzą się w tej roli skarpety z grubej bawełny. Na nieprzyjemną pogodę powinno się wybierać grubsze skarpety np. z frotté albo wełny. W każdej męskiej szafie powinny się znaleźć różne rodzaje skarpet, więc warto wygospodarować na nie osobną szufladę lub organizer.

Garnitur

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden dobrze skrojony garnitur. Nawet jeśli wydaje się, że nie jest on potrzebny… to po prostu warto go mieć. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się sposobność do tego, by zabłysnąć w towarzystwie. Nie zawsze jest jednak czas na to, by biegać po sklepach a później dopasowywać garnitur u krawca. Najlepiej jest więc po prostu mieć jeden dobrze skrojony zestaw, który w pokrowcu będzie czekał na swój dzień. Rozmowa o awans? Elegancka randka? Ważne spotkanie rodzinne? Garnitur na pewno się przyda. Warto jednak pamiętać, że nie ma potrzeby kupowania zestawu trzyczęściowego. Marynarka i spodnie wystarczą. Tutaj trzeba też wspomnieć, że lepiej jest mieć jeden świetnie dopasowany garnitur wysokiej jakości, niż kilka zestawów, które nie leżą dobrze i nie prezentują się zbyt ciekawie. 

Podkoszulki

W każdej garderobie powinno znaleźć się przynajmniej kilka podkoszulków. Najbardziej uniwersalne są białe. Można bez obaw włożyć je pod jasne koszule i nie martwić się tym, że będą one bardzo widoczne. Czarne podkoszulki jednak łatwiej jest doprać. Nie ma na nich plam z dezodorantu i nie żółkną z czasem. Nie są jednak dyskretne i mogą być widoczne spod jasnych koszul. Najlepiej jest więc mieć kilka koszulek w różnych odcieniach. Warto pamiętać też, że podkoszulki są elementem bielizny. Oznacza to, że podobnie jak majtki i skarpetki powinno się zmieniać je codziennie. To po prostu kwestia higieny.

Dżinsy

Każdy, nawet najbardziej elegancki mężczyzna, powinien mieć w swojej szafie klasyczne dżinsy. To kultowe już spodnie, które świetnie sprawdzają się podczas nieoficjalnych spotkań. Można dopasować je do wielu różnych typów ubrań. Będą dobrze wyglądały z koszulkami, swetrami i bluzami. Dżinsy można też włożyć do koszuli lub marynarki. To bardzo ciekawa propozycja, której największą zaletą jest uniwersalność. W zależności od dobranych dodatków dżinsy mogą być odzieżą odpowiednią na oficjalne lub nieoficjalne spotkania. Pasują do panów w każdym wieku i każdej profesji. Można więc śmiało uznać je za must have w każdej garderobie.