Budownictwo

Ogrodzenia modułowe – płoty dla każdego

Poszukując wymarzonego płotu do własnej nieruchomości, warto zwrócić uwagę na ogrodzenia modułowe.

Wśród ogrodzeń, które oferuje nam rynek budowlany to rozwiązanie pozwalające tanio, łatwo i szybko postawić płot otaczający posesję. Największą popularnością wśród klientów cieszą się ogrodzenia modułowe, czyli kompletne zestawy z dopasowanymi do siebie elementami, umożliwiające budowę ogrodzenia własnymi siłami. 

Ogrodzenia modułowe – praktyczne i solidne

Materiały, z których można wykonać płot jest cała gama. Mogą być płoty wznoszone z metalu, kamienia, betonu czy drewna. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety, ale najlepsze właściwości prezentują konstrukcje ze stali. Takie płoty nie muszą dużo kosztować pod warunkiem, że wykonywane są masowo, oszczędnie i z użyciem najnowszych procesów technologicznych. Tak właśnie powstają ogrodzenia modułowe. Składają się z dopasowanych do siebie elementów, czyli modułów, które wystarczy ze sobą połączyć na placu budowy. Na taki zestaw składają się najczęściej panele ogrodzeniowe, słupki, wsporniki oraz akcesoria do montażu, w tym obejmy i śruby. Konstrukcje modułowe umożliwiają zakup ogrodzenia w niewygórowanej cenie, a do tego są bardzo proste, a przez to tanie w montażu. Ogrodzenia modułowe można wykonać samodzielnie lub zdecydować się na zamówienie usługi instalacji przez wyspecjalizowaną ekipę.

Ogrodzenia modułowe – moc zalet

Dla większości klientów najważniejszą, najatrakcyjniejszą zaletą, którą mają ogrodzenia modułowe, to niska, atrakcyjna cena. Ponadto ogrodzenia modułowe wyróżniają się wysoką trwałością – najczęściej wykonane są z solidnych stalowych prętów lub metalowych profili, które zostały odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Takie konstrukcje są też bardzo lekkie. Znakomicie opierają się działaniu niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak ekstremalne temperatury, silny wiatr czy deszcz i wilgoć. Nie wymagają również intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku uszkodzenia przęsła lub słupka, takie elementy można łatwo wymienić. Ogrodzenia modułowe dostępne są w bardzo wielu odsłonach. Możemy wybierać spośród różnych wersji stylistycznych, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do charakteru zabudowy. Do tego poszczególne modele dostępne są w różnych wymiarach (zarówno jeśli chodzi o wysokość, jak i szerokość), a także w zróżnicowanej kolorystyce.