Zdrowie i uroda

Opuchnięte nogi – co można zrobić?

Opuchnięte nogi to nie tylko gorszy wygląd, ale i gorsze samopoczucie. Problem ten często pojawia się latem, gdy upały w istotny sposób wpływają na nasz organizm, nie jest to jednak normą. Co możemy robić, gdy opuchnięte nogi zaczynają nam utrudniać życie?


Jednym z najprostszych sposobów na walkę z opuchniętymi nogami jest leżenie na plecach z uniesionymi nogami. Można też postawić na domowy masaż, w którym świetnie sprawdzą się kostki lodu. Owinięte w bawełnianą szmatkę, pomogą odzyskać dobrą formę i rozprawić się z opuchlizną. W walce o zdrowe i piękne nogi pomocne będą też liście z kapusty. Odpowiednio schłodzone, rozbite młotkiem, mogą się przemienić w okład o wyjątkowych właściwościach leczniczych.


Jeśli problemy z opuchniętymi nogami zaczynają nam zbyt często utrudniać życie, musimy też zadbać o swe menu. Odpowiednie nawodnienie organizmu może sprawić, że opuchlizna przestanie nam dokuczać, a my szybciej odzyskamy dobrą formę. Wypijanie około 2 litrów wody dziennie to podstawa, o której warto pamiętać.

Dodaj komentarz