Biznes

Platformy crowdfundingowe – co warto o nich wiedzieć?

Z roku na rok można zauważyć, że przybywa platform crowdfundingowych. Tylko z czym właściwie mamy do czynienia? Czym są platformy crowdfundingowe? Co warto o nich wiedzieć? Poniżej garść przydatnych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym jest platforma crowdfundingowa?

Platforma crowdfundingowa nazywana również portalem crowdfundingowym to rozwiązanie cyfrowe, które udostępniane jest w Internecie otwartemu gronu odbiorców przez dostawcę usług crowdfundingowych. Służy ona do zdobywania środków na finansowanie projektów poprzez zbiórki publiczne. Crowdfunding inwestycyjny niesie ze sobą całkiem sporo zalet, a jedną z ważniejszych jest to, że inwestorem może zostać praktycznie każdy z nas.

Progi wejścia w inwestycje są bardzo niskie i wymagają zwykle oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę inne metody inwestycji, to naprawdę niewiele. Jednak to nie wszystko, inwestowanie grupowe oznacza też pewny zysk, który czerpie się później w ustalony sposób. Czasami są to zyski w postaci dywidendy, innym razem w postaci odsetek od pożyczki, a jeszcze innym razem od sprzedaży rzeczy.

W co można inwestować na platformach crowdfundingowych?

Wystarczy poświęcić nieco więcej czasu na zebranie informacji, a szybko dojdziemy do wniosku, że na tego typu platformach pojawia się projekty z wielu różnych dziedzin. Na pewno najciekawiej przedstawia się Crowdfunding nieruchomości, czyli najprościej mówiąc inwestycje w nieruchomości. Deweloperzy przedstawiają swoje projekty związane z budową nieruchomości w kraju oraz za granicą, więc każdy z nas ma całkiem spore możliwości na to, by zainwestować swoje środki.

Niektóre z nich będą wystawiane na sprzedaż, inne będą wynajmowane, więc można czerpać też zysk z wynajmu nieruchomości. Jeśli pod uwagę weźmiemy nieruchomości zagraniczne, to możemy liczyć na całkiem przyzwoity zysk, ale nie tylko. Bardzo często jako bonus pojawia się możliwość pobytu raz w roku w apartamencie przez określoną ilość dni. Długość pobytu zależy od wysokości inwestycji, ale im więcej środków przeznaczymy, tym atrakcyjniejsza będzie to oferta.

Sprawdź ofertę na https://cyprinvest.com!