Biznes

Pożyczka pod zastaw domu

Firmy poszukujące zewnętrznego źródła finansowania najczęściej kierują swoje pierwsze kroki w stronę banków. Jednak bez odpowiedniej zdolności kredytowej nie ma co liczyć na wsparcie. O kredycie bankowym mogą też zapomnieć przedsiębiorcy borykający się z negatywną historią w BIK, zadłużeniem, krótkim stażem rynkowym czy problemami z płynnością finansową. Gdzie zatem szukać innych form finansowania? Co oferuje rynek usług pozabankowych?

Jak działa pożyczka pod zastaw domu?

Jedną z alternatyw dla kredytów bankowych stanowi pozabankowa pożyczka pod zastaw domu. Będąc właścicielem domu, możesz zadecydować o objęciu go wpisem do hipoteki w zamian za uzyskanie sporego zastrzyku gotówki dla swojej firmy. Pożyczka pod zastaw domu jest instrumentem finansowym o bardzo prostej konstrukcji. Firma prywatna udzielająca tego typu pożyczek nie weryfikuje zdolności kredytowej wnioskodawcy, ani jego historii w BIK. Wystarczy jedynie przedstawić dokumenty potwierdzające prawo majątkowe do nieruchomości oddawanej w zabezpieczenie. Maksymalna wartość pożyczki odpowiada określonemu w umowie procentowi wartości rynkowej domu (przeważnie jest to 60-70% ceny nieruchomości wpisanej do hipoteki). Przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe, a pożyczkodawca ma pewność co do odzyskania swoich aktywów nawet w sytuacji niewypłacalności dłużnika. Bezpieczeństwo transakcji wynika z mocy prawnej aktu notarialnego, jako obowiązkowego dokumentu w tego typu usługach. Dzięki klarownej formie zabezpieczenia majątkowego, biuro pożyczkowe ma możliwość zaoferowania atrakcyjnych warunków pożyczki pod zastaw domu. Pożyczki udzielane są na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą (inwestycje, spłata poprzednich wierzycieli, przywrócenie płynności finansowej, szkolenia itp.).

Dla kogo pożyczka pod zastaw domu będzie skuteczna?

W katalogu firm. które najczęściej korzystają z usług pozabankowych pożyczek pod zastaw domu, znajdziemy start-upy, przedsiębiorstwa zadłużone, firmy borykające się ze stagnacją finansową spowodowaną przez zatory w płatnościach od kontrahentów, a także podmioty wykluczone z tradycyjnego finansowania z powodu swojej niekorzystnej historii w bazach kredytowych. Pożyczka pod zastaw domu świetnie sprawdzi się także w przypadku firm potrzebujących szybkich funduszy na realizację określonych celów, lub finansowania inwestycji przynoszących przewidywalny zysk w krótkim terminie. Oferta pożyczek pod zastaw domu otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorców, dostarczając im bezpiecznej metody pozyskania środków na dowolne cele.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty pożyczek pod zastaw domu?

Wśród licznych ofert pożyczek pod zastaw domu, na szczególną uwagę zasługuje propozycja biura Smartvest. Firma Smartvest zajmuje się udzielaniem finansowego wsparcia przedsiębiorstwom z każdej branży, a pożyczka pod zastaw domu Smartvest jest produktem opierającym się na transparentności, rzetelności i elastyczności. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie www.smartvest.pl. Propozycje Smartvest wspomagają proces odzyskiwania płynności finansowej i stymulowania rozwoju polskich przedsiębiorstw.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.