Moda

Stylowa bluza damska do pracy – sprawdź 5 propozycji!

Bluza damska może być używana do różnych stylizacji. Bywa traktowana zarówno jako element odzieży wierzchniej, jak i zwyczajne ubranie. Istnieje wiele fasonów tego konkretnego elementu garderoby. Każdy z nich można znaleźć we właściwie dowolnym kolorze. Dzięki temu jest to bardzo wygodne ubranie, gdy chodzi o łączenie go w harmonijną stylizację. Co więcej, bluzy można nosić zarówno na wydarzenia sportowe, jak i do pracy – wszędzie zapewniają one komfort oraz dobrą izolację termiczną. Nie można się zatem dziwić, że bluzy damskie są istotnym elementem wielu stylizacji. Oto pięć propozycji, jak połączyć bluzę ze stylizacją do pracy.

Elegancka stylizacja – czy można połączyć ją z bluzą?

Z reguły biurowe stylizacje ciężko połączyć z bluzą damską. Przy odrobinie inwencji twórczej można jednak pomyśleć o fasonie dłuższej bluzy, która zastąpi kardigan. Szczególnie jeśli nie jest wyposażona w kaptur, a wykładany kołnierz lub stójkę przy dobrym pomyśle można znaleźć odpowiednie połączenie, zwłaszcza, jeśli pod bluzą znajdzie się koszula. Bluzy damskie w takiej sytuacji będą najlepiej wyglądały w stylizacjach zawierających długie spodnie w uniwersalnym, czarnym kolorze. Ważny jest jednak krój oraz kolor ubrania, który zapełni harmonijne połączenie poszczególnych elementów garderoby. 

Sportowe ubranie w miejsca, gdzie nie jest wymagany formalny ubiór

Nie w każdej pracy wymagane jest ubieranie się z zachowaniem zasad formalnych. Aktualnie w wielu miejscach panuje luźniejsza atmosfera i nikogo nie dziwi ubiór w sportowym stylu. Szczególnie jeśli praca wymaga aktywności fizycznej bluza będzie dużo wygodniejszym rozwiązaniem niż sweterek czy żakiet. Z pewnością w takim miejscu pracy ubrania te będą wybierane bardzo często i przy ich udziale będzie można stworzyć niesamowite stylizacje. 

Bluza jako element odzieży wierzchniej w okresie wiosennym i letnim

Ubrania tego typu nie są noszone jedynie wewnątrz. Bluzy damskie stanowią alternatywę dla odzieży wierzchniej. Szczególnie w cieplejsze dni, kiedy kurtka mogłaby być zupełnie nieporęczna. Bluzy po złożeniu zajmują mało miejsca, a w razie potrzeby można je rozłożyć i korzystać bez uszczerbku na ich wyglądzie. To niezwykle komfortowy element garderoby, który przyda się w wielu sytuacjach w pracy. 

Bluzy damskie – łączenie ich z jeansami

Stworzenie harmonijnej stylizacji jest trudne, jednak przy odrobinie kreatywności nawet z uniwersalnych i prostych ubrań można stworzyć coś ładnego. Bluzy damskie idealnie pasują do stylizacji połączonych z jeansami. Nadają im sportowego, nieformalnego charakteru. I jeśli taki efekt ma być osiągnięty w czasie dobierania stylizacji do pracy, to jest to strzał w dziesiątkę. 

Praca fizyczna w chłodne dni – bluza niezbędnym ekwipunkiem

Bluza może się również przydać, gdy praca wykonywana jest na zewnątrz – szczególnie gdy dni są chłodniejsze. Doskonale ochroni przed zmieniającą się temperaturą, a jednocześnie nie będzie krępować ruchów. Jest to bardzo ważne, gdy wykonuje się jakąkolwiek pracę fizyczną.