Wakacje

Urlop zimowy 2022 – gdzie go spędzić?

Ludzie czekają na urlop miesiącami. Nie można się zatem dziwić, że chcą spędzić go najowocniej jak jest to możliwe. Wybierane są najczęściej dwa przedziały terminów na dłuższy odpoczynek od pracy: letnie, ciepłe dni i zimowy wypoczynek na początku roku. Ferie zimowe mają swój urok i przede wszystkim nie ma w ich czasie wielkich tłumów w najpopularniejszych miejscach. Wybór miejsca wyjazdu na zimowy wypoczynek może być jednak trudny. Jakie są najpopularniejsze destynacje wyjazdów w tym okresie czasu? Czy należy ograniczać się jedynie do polskich kurortów? Gdzie znaleźć najlepszy hotel w górach, nad morzem czy poza granicami?

Wyjazd w góry – najpopularniejsze rozwiązanie na ferie zimowe

Od wielu lat, niezmienne synonimem wyjazdu na ferie zimowe jest wyjazd do górskiego kurortu. Niezależnie czy są to Tatry, Sudety czy Bieszczady w okresie przypadających ferii zimowych ciężko znaleźć hotel w górach, który nie jest przepełniony urlopowiczami. Dlatego też, jeśli planuje się urlop z rodziną, warto zawczasu zarezerwować noclegi – może okazać się, że w tak popularnych miastach jak Wisła, Zakopane czy Krynica Górska ciężko znaleźć coś bez rezerwacji. Jeśli zaś wybieramy się na wyjazd bez dzieci, lepiej zorientować się kiedy kończy się lub rozpoczyna wypoczynek feryjny dzieci szkolnych i po prostu ominąć ten termin. Ma się wtedy gwarancję spokoju i relaksu. Zapaleni narciarze będą szukali oczywiście noclegu w pobliżu wyciągu, a osoby lubiące miejskie atrakcje wybiorą lokale w centrum konkretnego kurortu. Hotel w górach przy odpowiednim wyprzedzeniu można dopasować do własnych potrzeb i wybrać taki, który najbardziej nam odpowiada. Dzięki temu można w pełni cieszyć się urlopem i swobodnym wypoczynkiem. W końcu o to chodzi, aby w po prostu się zrelaksować i przestać myśleć o troskach dnia codziennego. 

A może morze? Urokliwy Bałtyk zachwyci również w czasie chłodniejszych dni

Równie piękną destynacją do odwiedzenia w okresie zimowym są nadmorskie kurorty. Tak jak hotel w górach, tak i ten nad morzem mogą zachwycić atrakcjami przygotowanymi dla gości. Jednak już sama bliskość morza sprawia, że można spędzić długie godziny na spacerach po plaży i zbieraniu bursztynów. Hotele nad morzem nie są tak przepełnione jak te w górskich miejscowościach, a jakość powietrza nad Bałtykiem jest dużo wyższa. Co więcej okres zimowy to czas sztormów, które wyrzucają na brzeg piękne i duże kawałki bursztynu. Będą one stanowiły niesamowitą pamiątkę z wyjazdu. 

Zagraniczne wojaże – ciepłe kraje czy kurorty w Europie?

W okresie zimowym popularnością cieszą się również zagraniczne hotele. Egipt i ciepłe kraje w Afryce i Azji kuszą odpoczynkiem od chłodnego klimatu. W końcu kilka dni na słońcu potrafi zdziałać cuda gdy chodzi o nastrój i absorbcję witaminy D. Inną możliwością jest wyjazd na ferie zimowe do kurortu w Europie. Można zarówno wybrać się w Alpy na narty, odwiedzić stolice europejskich krajów, a nawet ograć się na gorących wyspach u wybrzeża Francji lub Hiszpanii. Ważny jest relaks i komfort wypoczywającego.