Moda

Włosy rozjaśniane – jak farbować i pielęgnować?

Uzyskanie wymarzonego odcienia za pomocą rozjaśniania włosów jest możliwe. Nieco trudniej jest zachować upragniony kolor i dobrą kondycję, ale nie jest to niemożliwe. Aby móc być długotrwale zadowolonym z efektów rozjaśniania, nie możemy popełnić błędów ani na etapie koloryzacji ani późniejszej codziennej pielęgnacji. Poprawne rozjaśnianie włosów to trzymanie rozjaśniacza na głowie przez stosunkowo krótki czas.

Na początku wypróbujmy minimalny czas podany przez producenta na opakowaniu. Nigdy nie powinniśmy przekraczać maksymalnego dopuszczanego czasu. Włosy najszybciej rozjaśniają się przy odrostach, ale z drugiej strony najszybciej niszczą się przy końcówkach. Zaleca się zostawić nakładanie rozjaśniacza na odrosty na sam koniec. Tak samo możemy postąpić z samymi kilkoma centymetrami końcówek – pokryć je około dziesięć minut później niż resztę włosów.

Prawidłowa pielęgnacja włosów rozjaśnianych to używanie masek, odżywek oraz płukanek zakwaszających, które domykają łuski włosa, zachowując wymarzony odcień oraz strukturę włosa na dłużej. Przez rozjaśnianie nasze włosy są wrażliwsze na przesuszenie. Nie powinniśmy zatem ograniczać się do samego szamponu – każde mycie powinno być zakończone położeniem odżywki lub maski do włosów.

Dodaj komentarz