Moda

Wybierz idealne spodnie na jogę!

Joga to zajęcia sportowe cieszące się olbrzymią – i rosnącą! – popularnością. Nic więc dziwnego, że jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne sklepy i kolekcje, które zawierają stroje sportowe dedykowane do uprawiania jogi. W jaki sposób wybrać te idealne? Podpowiadamy!

Spodnie dresowe długie czy dopasowane legginsy? 

Wybierając najlepszy strój do jogi warto wziąć pod uwagę, jaki dokładnie rodzaj tych ćwiczeń uprawiamy lub zamierzamy uprawiać. Jeśli decydujesz się na intensywną, pełną ruchu ashtanga jogę, dobrym wyborem dla Ciebie będą bardziej dopasowane ubrania. Zapewnią one komfort i będą trzymać się ciała nawet w najbardziej wymagających pozycjach. 

Jeśli jednak wybrane przez Ciebie ćwiczenia to spokojne praktykowanie medytacji i regulacji oddechu, jak na przykład yin joga, interesującą opcją mogą być spodnie dresowe długie – odczapy.pl to miejsce, w którym znajdziesz spodnie dresowe wykonane w polskich szwalniach z wysokiej jakości materiałów. 

Jakie spodnie dresowe długie wybrać na jogę? 

Nawet jeśli wiesz już, że idealnym rozwiązaniem dla Ciebie byłyby długie spodnie dresowe, ich wybór też nie jest taki oczywisty. Pamiętaj, że wybierając spodnie do jogi, warto zwrócić uwagę na ściągacze i gumkę w pasie. Powinny przylegać na tyle dobrze, by spodnie nie podwijały się ani nie opadały w trakcie ćwiczeń. 

Zwróć też uwagę na to, by spodnie nie były zbyt szerokie. Bardziej dopasowanej modele pozwolą lepiej kontrolować poprawność wykonywanych ćwiczeń i skupić się na odpowiednim ułożeniu ciała. 

Jeśli zastanawiasz się, czy spodnie dresowe długie powinny mieć kieszenie, przybywamy z odpowiedzią – niekoniecznie. O ile oczywiście będziesz czuła się lepiej, wybierz model z kieszeniami, jednak nie jest to niezbędne. W trakcie ćwiczeń trzymanie tam telefonu czy innych małych przedmiotów będzie niewygodne. 

Dopasowane legginsy dla aktywnych 

Alternatywą dla spodni dresowych długich w przypadku jogi są dopasowane legginsy. Sprawdzą się one zwłaszcza w przypadku aktywnych osób, które poza jogą bywają też na siłowni i uprawiają inne formy ćwiczeń. 

Uniwersalne legginsy mogą być wykorzystywane w każdej z tych czynności. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na szwy zastosowane w trakcie szycia – powinny one być umieszczone w taki sposób, by nie obcierały skóry w trakcie wysiłku fizycznego.